International Honours

Mr Edward R Avory (Temple 27) Tennis
Mr Bernard C Gadney (Grenville/Grafton 28) Rugby
Mr Michael F Villiers-Stuart (Temple 30) Fencing (Ireland)
Dr Christopher L Hall (Chatham 33) Clay Pigeon Shooting
Mr John D A Langley (Grenville 36) Golf
Mr Ricky M Bartlett (Temple 47) Rugby
Mr D Michael Vance (Grenville 52) Squash (Ireland)
Mr Peter England (Temple 55) Rugby
Mr John D Powell-Rees (Grenville 55) Rugby (Wales)
Mr L P (Jules) Coni (Chandos 56) Tennis
Mr J Mike E Anderson (Cobham 57) Golf
Mr Colin J G Shillington (Chatham 57) Athletics (Ireland & GB)
Mr Jarda F Svejdar (Walpole 58) Rugby
Mr Anthony D G Shillington (Chatham 61) Athletics (Northern Ireland)
Major Richard Clifford MBE RM (Grafton 64) Sailing (GB)
Mr Nigel K Rice (Chatham 64) Athletics
Mr Robert Durrant (Walpole 65) Golf
Mr John H G Kinahan (Temple 65) Athletics (Ireland)
Dr Ian A Thompson (Chatham 71) Hockey (England & GB)
Mr Mike Jackson (Cobham 73) Athletics
Mr David A Bowman (Bruce 76) Athletics
Mr Justin H Walford (Grenville 76) Athletics
Mr Howard J N English (Grafton 79) Rugby
Mr Grant Anderton (Grenville 81) Fencing (GB)
Mr Jonathan M A Bewes (Chandos 83) Squash
Mr W G Matt Pinney (Grenville 90) Polo
Mr Tayo F Erogbogbo (Grafton 93) Athletics (GB)
Miss Georgina A C Rolt (Lyttelton 97) Athletics (GB)
Mr Tim J Kitney (Bruce 98) Athletics (GB)
Mr James W A Jones (Walpole 99) Rugby (England Universities)
Mr Jamie R Douglas-Hamilton (Bruce 00) Athletics (Scotland)
Miss Vanessa J Beldam (Nugent 01) Clay Pigeon Shooting
Miss Marilyn C Okoro (Lyttelton 02) Athletics
Mr A Tom Laws (Bruce 05) Rugby
Mr Mark A Nelson (Bruce 05) Cricket
Mr Graeme G White (Bruce 05) Cricket
Mr Ben H N Howgego (Grafton 06) Cricket (ESCA)
Mr Jeffrey Yip (Temple 06) Rugby (Hong Kong)
Mr William T Bond (Chandos 07) Rugby (Luxemburg)
Mr Scott W H Browne (Bruce 07) Rugby (Luxemburg)
Miss Abby G L Webb (Nugent 09) Hockey
Miss Louisa V J Dobbs (Queen’s 10) Netball (Northern Ireland)
Miss Daniella C Allard (Nugent 11) Lacrosse
Mr William J B Berner (Chatham 11) Polo
Miss Jose E Brake (Lyttelton 11) Lacrosse
Miss Hetty Hill (Nugent 11) Lacrosse (Scotland)
Miss Emilie A Stordalen (Queen’s 11) Badminton (Norway)
Miss Claudia H Button (Nugent 12) Lacrosse
Miss Hannah M Campbell (Lyttelton 12) Fencing
Miss Claire E Gallimore (Nugent 12) Equestrian
Miss Lucy K Horan (Stanhope 12) Lacrosse
Mr Henry R C Rudd (Chandos 12) Cricket (Kenya)
Mr James A Rudkin (Walpole 12) Rowing
Miss Caroline M Thompson (Queen’s 12) Lacrosse (Scotland)
Miss Daisy I Ussher (Nugent 12) Equestrian
Mr Ben M Duckett (Grafton 13) Cricket
Mr Will R Jackson (Bruce 13) Swimming
Mr Jordan K Onojaife (Grafton 13) Rugby (England U18)
Mr Henry J R Plant (Chatham 13) Rifle Shooting (GB)
Miss Shona D J Drummond (Lyttelton 14) Lacrosse (Scotland U19)
Miss Holly C E Campbell (Nugent 15) Lacrosse (Scotland U19)
Miss Octavia E Cavill (Nugent 15) Lacrosse (England U19 Intl.) & Athletics
Mr John P Hawkins (Grafton 15) Rugby (England U18 Intl.)
Mr Mark W Hulbert (Bruce 15) Cricket & Rugby (Zimbabwe Intl.)
Mr Hamish A M R Milne-Skillman (Grafton 15) Swimming
Miss Lauren M Reid (Nugent 15) Lacrosse (Scotland U19)
Mr Rotimi A Segun (Chandos 15) Rugby (England U18 Intl.)
Mr Jack R D Strong (Grafton 15) Rugby (England U16)
Mr Egor Stupenkov (Walpole 15) Go Karting
Miss India J Chadwick (Nugent 16) Lacrosse (England U19 Intl.)
Mr Jamie W E Grayson (Grafton 16) Polo (England Intl.)
Mr Gregor J Haldane (Grenville 16) Rugby (Scotland U18 Intl.)
Miss Camilla A F Harvey-Scholes (Stanhope 16) Lacrosse (Wales U19)
Mr Charlton J R Keer (Cobham 16) Rugby (England Senior 7's)
Mr Toni O Kuku (Chandos 16) Rugby (England Roses)
Miss Ivy A Freeman-Attwood (Nugent 17) Eventing (GB Pony squad long list)
Miss Charlotte W Oswald (Queen’s 17) Hockey (England U16)
Mr Tosin A Segun (Grenville 17) Rugby (England U16)
Miss Philippa A Stacey (Stanhope 17) Lacrosse (England U19)
Miss Isabelle R Upton (Queen’s 17) Eventing (GB Pony World Silver Medal)
Miss Kira A M Evans (Nugent 18) Swimming (Kenyan Intl.)
Miss Olivia T Thomas (Nugent 18) Lacrosse (England U19)
Mr Kristian Kay  Rugby (Scotland U17)
Mr Taju Atta Rugby (England U17)
Miss Eleanor Butler Badminton (England U15)
Miss Imogen White Eventing (GB World Silver Medal)